• sajtohirek
  • 2024-05-02 19:05:00

Vadász Dénes alkalmazói verseny 2024

A Vadász Dénes Informatika Versenyek 2024-es sorozatát az alkalmazói szint döntője zárta április 26-án. A 27 induló csapatnak az első fordulóban először egy adatbázis tervezési és kezelési feladatot kellett megoldania, amely során az Access adatbáziskezelő rendszer és az Excel táblázatkezelő rendszer használatával kapcsolatos ismereteiket mutathatták meg. Második feladatuk egy infografikát és saját videót tartalmazó weboldal elkészítése volt, ami az iskolájukban zajló sportéletet mutatja be. A sportokat és a sportolást népszerűsítő feladat apropóját a 2024-es párizsi olimpiai játékok adta.

A zsűrit lenyűgözte a versenyzők kreativitása és a megvalósítás során alkalmazott technikák sokszínűsége. Sok fejtörés után végül 11 csapatot választottak ki, akik a döntőben gyorsaság alapján is összemérhették alkalmazói ismereteiket. A végeredmény a két fordulóban gyűjtött pontszámok összesítése után a következőképpen alakult:

• 1. helyezett csapat: ShaiHulud - Mezőkövesdi Szent László Gimnázium. Tagjai: Deák Csaba, Pruskóczki Kristóf, Bencsik Márton. Felkészítő tanár: Dr. Radványi Tibor
  • 2. helyezett csapat: Lilik - Egri Neumann János Gimnázium. Tagjai: Papp Lili, Gőgh Lili, Gyenes Bence. Felkészítő tanár: Király Sándor
  • 3. helyezett csapat: this.Close() - Debreceni SZC Beregszászi Pál Technikum. Tagjai: Csizmadia Bence, Balogh Bence, Agócs Armand. Felkészítő tanár: Szabó Anett

A dobogó 3. fokáról egy hajszállal maradtak le a Csillagharcosok (Debreceni SZC Mechwart András Informatikai Technikum, tagjai: Menyhért Bence, Nagy Gergő, Kovács László. Felkészítő tanár: Kertész Jánosné), és az AlkalmaZIG (Miskolci Zrínyi Ilona Gimnázium, tagjai: Barva Levente, Bede Kornél, Helyes Márk. Felkészítő tanár: Rácz József) csapat. Őket különdíjjal jutalmazták.

A nyertes csapatok a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kar ajándékcsomagját, a NASA Corporation Kft által felajánlott Media Markt vásárlási utalványt, továbbá a miskolci Robert Bosch Energy and Body Systems Kft által adományozott Edifier X3 vezeték nélküli fülhallgatót vehették át. A különdíjat az Általános Informatikai Tanszék vezetője és a XIXO ajánlotta fel.

A Vadász Dénes Informatika Versenyek alkalmazói szintje nem csupán technikai tudást mér, hanem a kreativitást és a csapatmunkát is értékeli. A döntőben megmutatott kitartás és ügyesség mindannyiunkat inspirál, és azt bizonyítja, hogy az informatika világában a lehetőségek szinte korlátlanok. Gratulálunk minden résztvevőnek, és várjuk izgalommal a következő versenyt!

Köszönjük támogatóink segítségét és gratulálunk a nyerteseknek!

Találkoz(z)unk jövőre ugyanitt!

A Vadász Dénes Informatika Verseny szervező csapata